آموزش ICDL

آموزش آنلاین ICDL

ICDL چیست؟؟؟

مدرک ICDL گواهینامه پایه ای کار با کامپیوتر است، که در ایرلند توسط موسسه ICDL  صادر می گردد.این موسسه  فعالیت خود را نزدیک به ۱۰ سال شروع کرده است. این گواهی نامه بین المللی در ۱۴۰ کشور جهان معتبر می باشد.ICDL مخفف چه کلماتی است؟ICDL  از کلمات international computer driving licence برگرفته شده است که به معنای دوره بین المللی کاربری کامپیوتر می باشد.

آموزش آنلاین ICDLاهداف اصلی ICDL:

۱-بالا بردن سطح توانایی ها در حوزه IT

۲-بالا بردن سطح کارایی شرکتها و موسسات و…

۳-ایجاد ظرفیت لازم جهت سرمایه گذاری در بخش IT

۴-تضمین استفاده بهینه از حداکثر مهارت و توانایی کارمندان در محیط کار

آشنایی با مهارت های هفتگانه ICDL:

مهارت اول:Basic Concepts Of Information Technolog(مبانی کامپیوتر):در این مهارت بر هر شخص لازم است ساختمان فیزیکی کامپیوتر و مفاهیم پایه فناوری اطلاعات (ذخیره کردن داده ها، کاربردهای نرم افزاری مبتنی بر کامپیوتر در جامعه،حافظه و …)را بداند.هر شخص وداوطلب بایدبه امنیت اطلاعات و موضوعات حقوقی و قانونی که در ارتباط با کامپیوتر است  توجه کافی و اطلاعات مفید داشته باشد چون امنیت اطلاعات در مرحله دوم پس از آشنایی قرار دارد.

مهارت دوم   Using The Computer And Maneging Files( استفاده از کامپیوتر و مدیریت فایل ها):شخص باید توانایی کار با محیط سیستم عامل  وسازماندهی فایل ها و نحوه انتقال آنها را فراگرفته باشد. همچنین توانایی اداره پنجره ها و استفاده از ابزارهای جستجو، ویرایش، مدیریت، چاپ و… را فرا گیرد.برای هر داوطلب لازم است کار و مدیریت فایل های رایانه ای (حذف،نصب و کپی و…)را به آسانی انجام دهد.

مهارت سوم Word Processing(واژه پرداز):نرم افزارهایMicrosoft office یکی از مهم ترین و کاربردی ترین نرم افزارهای اداری در سطح بین المللی هستند که عدم توانایی هر فرد نشان دهنده پایین بودن سطح اطلاعات و دانش می باشد.از بین نرم افزارهای Microsoft office کار با نرم افزار word در تمامی محیط های دانشگاهی ،اداری،شرکت ها قابل استفاده می باشد.با نرم افزار word ویرایش، مکاتبات اداری،جمع آوری اطلاعات،چاپ اسنادو موارد دیگر انجام می شود.

مهارت چهارم Spread Sheets( صفحات گسترده):از ویژگی های مهم نرم افزار EXCEL ارتباط بین جداول است،به طوری که با چندین فرمول ساده می توانیم اطلاعات آماری سختی را بدست آوریم.ارتباط بین نرم افزارهای آفیس بسیار  آسان می باشد به طوری  که به راحتی می توانیم  اطلاعات را در اکسل ویرایش و سپس در Word واردکرده  که این  بیان کننده توان ودانش  و شناخت فرد  به نرم افزارها می باشد.

مهارت پنجم Data Bass(بانک اطلاعاتی):نرم افزار Access به منظور  کنترل وسازماندهی و مدیریت پایگاه داده استفاده می شود و دارای ویژگی های بسیاری  از جمله ورود اطلاعات به شکل مورد نظروایجاد صفحه و … می باشد،و همچنین در بخش حسابداری شرکت ها برای نگهداری اطلاعات شرکت و اطلاعات کارمندان استفاده می شود.

مهارت ششم ( Power Point) ارائه مطالب:هر داوطلب  برای ارائه مطلب و موضوع مورد نظر خود در سمینار ها و شرکت ها و دانشگاه ها  باید از نرم افزار و ابزارهای مناسب استفاده کند که می توان به power point اشاره کرد.داوطلب باید بتواند  کارهایی از جمله Animition ،شکل دهی،ایجاد،  و آماده کردن مطالب را برای ارائه آماده سازد.

مهارت هفتم اطلاعات و ارتباطات ( خدمات اطلاعاتی شبکه – اینترنت و پست الکترونیک):یکی از کاربردترین و مهم ترین کار برای افزایش اطلاعات و دانش هر کس استفاده از اینترنت امورات پایه جست و جو در وب و موتورهای جستجو است.این بخش را می توانیم به دو قسمت ارتباطات و  اطلاعات تقسیم کنیم.مورد اول مربوط به  کار با پست الکترونیک برای دریافت و ارسال پیام می باشد. و هر داوطلب باید توانایی ایجاد  فایل به پیام، مدیریت و ساماندهی آن را داشته باشد.

سایت پی سی کلاس آموزش آنلاین   ICDL را برگزار می نماید، و  به شما در هر زمان و مکانی بطور  آنلاین  ICDL  را آموزش می دهیم .سوالات و جزوه  ICDL توسط مجرب ترن اساتید را در اختیار شما قرار می دهیم.

  • جهت مشاوره و تعیین سطح رایگان آموزش ICDL  با بهترین اساتید کلیک فرمایید:

پانوشت:ICDL،آموزش ICDL،آموزش آنلاین ICDL،آموزش از راه دور ICDL،آموزش ICDLدر کرج،آموزش ICDLدرتهران،آموزش ICDLدر اصفهان،آموزش ICDLدر کرمان،آموزش ICDLدر شیراز،آموزش ICDLدرمشهد

X