• سبد خرید شما خالی است.

  • ورود

آموزش آنلاین

امروزه و با گسترش استفاده از اینترنت، این شبکه بزرگ جهانی به طرز حیرت انگیزی همه چیز را از آن خود کرده. بدون شک مسئله آموزش که یکی از مهمترین ها هم هست، خود را درگیر این مسئله یافته. آموزش‌آنلاین اولین کلمه ای است که در اینباره به ذهن تلنگری میزند که دریای سیستم آموزش هم باید اندک اندک از آبراه های این نوع آموزش، از آموزش آنلاین زبان انگلیسی گرفته تا آموزش آنلاین برنامه نویسی ، تغذیه شود. ( تاریخچه آموزش آنلاین )

غول‌های آموزش آنلاین در دنیا ، مشکل همیشگی با زبان انگلیسی و ترویج آموزش آنلاین زبان انگلیسی

برترین های وب سایت آموزش آنلاین رایگان و پولی در دنیا ، مشکل همیشگی با زبان انگلیسی و ترویج آموزش آنلاین زبان انگلیسی :

بزرگترین موسسات آموزش آنلاین در دنیا، اعم از آموزش آنلاین رایگان و غیررایگان: خان آکادمی ، لیندا ، edX ، codecademy و … هستند که سهم ارزنده ای در ارائه آموزش های به روز را در بازار آموزشی آنلاین دنیا در اختیار دارند.

اما در ایران با توجه به مشکل همیشگی بسیار از مخاطبین با زبان انگلیسی، علاوه بر آنکه آموزش آنلاین زبان انگلیسی هم بازار خوبی پیدا کرده، فرصت ها برای افرادی که میخواهند آموزشی درخور و آنلاین فارسی هم ارائه دهند، ایجاد شده. از جمله سایت های بسیار فعال در ایران میتوان به فرادرس ، پی سی کلاس و بسیاری دیگر از این قبیل سایت ها اشاره کرد که هرکدام با کیفیت ها و طرز بیان‌های متفاوت به این میدان پا نهاده‌اند.

 

مزیت آموزش های آنلاین

نسبت به آموزش های حضوری:

اگر لازم به بر شمردن این برتری ها باشد، میتوان به مسائلی چون:

  1. صرفه جویی در زمان
  2. کمتر شدن رفت و آمدهای غیرضروری
  3. همیشه در دسترس بودن این نوع آموزش
  4. دسترسی با کیفیت مناسب به استاد
  5. کمتر بودن شهریه کلاس‌ها

کلاس های آموزشی آنلاین تکراری و خسته کننده خواهند شد؟

کلاس های آموزشی تکراری و خسته کننده خواهند شد؟

( وب سایت آموزش آنلاین )

شاید در نگاه اول، برای فردی که شناخت مناسبی به این قضیه ندارد، آموزش آنلاین رایگان صرفا ضبط کردن ویدیو آموزش و در اختیار دانش پژوهان گذاشتن آنها است. اولا این نکته شایان ذکر است که، با توجه به راه و رسم اکثر وب سایت ها در دنیا، این دیدگاه تا حدودی میتواند درست باشد.اما نه، حقیقت میتواند فراتر از اینها باشد، همانطور ک در فضای مجازی همه چیز انعطاف پذیرتر و در دسترس تر در دنیای مجازی است.در کلاس هایی که بوسیله screen sharing اداره میشوند و صدای استاد هم بصورت آنلاین پخش میشود، همه مشکلات یک آموزش ویدیویی برطرف میشوند.

بعلاوه هم با ذخیره کردن این ویدیوهای آموزشی میتوانید هر لحظه بازهم دقیقا به کلاس‌ها دسترسی داشته باشید.

تاریخچه آموزش های آنلاین

تاریخچه آموزش آنلاین :

این نوع آموزش از ابتدای قرن بیستم پا گرفت.

اما تا زمانی که تلویزیون ها  و ماهواره ها پا به عرصه وجود، البته برای عموم مردم نگذاشتند این مسئله زیاد به چشم نمیامد.

اما با فراگیر شدن اینترنت و اتصال به آن، این نوع آموزش  با سرعتی سرسام آور پیشرفت کرد.

این مسئله موجب شده حتی دانشگاه های بزرگ دنیا که ابتداً روی خوشی به این مسئله نشان نداده بودند واحد های جدی دوره های مجازی را هم به راه بیاندازند.لازم به ذکر است که امروزه بسیار ی از رسانه های کاغذی دنیا که در زمینه آموزش فعالیت دارند، مجبور شدند چاپ کاغذی خود را کاهش دهند و گاها به صفر برسانند.برخی از سایت های بزرگ آموزش مجازی دنیا ایران را تحریم کرده اند و در ایران قابل دسترس نیستند، اما در داخل ایران با راه اندازی سایت هایی نظیر  پی سی کلاس گام های ارزشمندی برای اهداف مطروحه این نوع آموزش برداشت شد.

آموزش آنلاین

موفقیت در آموزش الکترونیکی ،عنصر بسیار مهم در استفاده از اینترنت می باشد.

آموزش الکترونیکی یک تکنیک آموزشی می باشد،که با استفاده از برخی از تکنولوژی ها به رسمیت شناخته شده است.

آموزش آنلاین شامل آموزش الکترونیکی و اموزش ترکیبی است،به طور کلی به ایده استفاده از ابزارهای آنلاین برای آموزش اشاره می کند.

آموزش الکترونیکی

فناوری آموزش الکترونیکی فرصتی برای تبادل نظر و اطلاعات میان دانش اموزان و مدرسان به صورت آنلاین صورت می پذیرد.

دانش اموزان آموزش را دریافت می نمایند و مدرسان از راه یک کلاس انلاین آموزش می بینند.

 

آموزش ترکیبی

ترکیبی از آموزش با فاصله و آموزش به شیوه سنتی در یک کلاس می باشد.

دانش آموزان دارای یک برنامه ثابت می باشند که بایستی قسمتی از کلاس را در موسسه حضور داشته باشند ، بقیه کلاس و تکالیف خودشان را نیز می توانند انلاین انجام دهند.

 

 

آموزش آنلاین چیست

در بیشتر این تعاریف، معرفی سیستم آموزش الکترونیکی به بهره وری از تکنولوژی و محل یادگیری (کلاس / مسافت / آنلاین) اشاره دارد. یکی دیگر از تفاوت حیاتی، اشاره به رسانه ای است که در حقیقت پشتیبانی از آموزش (ICT)  اینترنتی، کتاب ها، و غیره است. فناوری و رسانه می تواند برای حل موانع فعالیت یادگیری شما، ترکیب مطالعات و کار و غیره استفاده شود.

اشتیاق به آموزش از راه دور به دلیل تکنولوژی موجود رشد یافته به همین علت تحقیقات نشان داده است که بهره وری از آموزش های کامپیوتری و تکنولوژی های یکپارچه یادگیری، سطح یادگیری و دانش اشخاص را به میزان قابل توجهی رشد می دهد. با این حال، بر اساس این تحقیق، بهترین نتایج در موقعیت های یادگیری ترکیبی به دست آمد و به همین علت، بسیاری از موسسات آموزش از راه دور از رسانه های مختلف رسانه های آنلاین و (ICT) استفاده می کنند تا مطالب آموزشی و تعامل دانش آموزان و معلمان را فراهم کنند.

به این منظور بیشتر موسسات از محیط یادگیری مجازی (VLE) یا سیستم مدیریت یادگیری (LMS)  استفاده می کنند.

پانوشت:

آموزشگاه آنلاین

برای ارزیابی این پست کلیک کنید!
[تعداد: 0 میانگین: 0]
X