ایجاد انگیزه برای درس خواندن

عوامل افزایش دهنده انگیزه درس خواندن:

برای ایجاد انگیزه اولین چیزی که باید داشته باشیم هدف است یعنی هدف خود را تعیین کنیم و این هدف واقع بینانه باید باشد

برای درس خواندن به انگیزه نیاز است انگیزه همان نیروی برنده است که فرد را جهت میدهد و یک نیرو  برای ادامه انجام کار میدهد.

انگیزه درس خواندن

علاقه داشتن در مطالعه:

علاقه باعث میشود که فرد بیشتر مطالعه داشته باشد پس از علاقه،گام بعدی تعیین هدف مطالعه میباشد فعالیت به انسان جهت و نیرو می‌دهد هدف واقع بینانه فرد را به خواستن وادار میکند  و نیروی لازم را برای فعالیت در او به وجود می‌آورد و باعث تمرکز در فرد می‌شود.هر کس برای مطالعه باید هدف مشخصی داشته باشد، زیرا علم بر پایه اهداف است و همه بر این باورند که بدون داشتن هدف، یادگیری هر کاری دشوار و غیر ممکن است و همچنین یکی از عادات غلط مطالعه است.

برنامه داشتن برای درس خواندن:

سعی کنید همیشه در انجام کارهایتان و مثلا درس خواندن برای کنکور برنامه داشته باشید برنامه به فرد در جهت انجام به موقع کارها بسیار کمک میکند.انسانی که در زندگی خود هدف واقع بینانه و سنجیده ای دارد اراده برای درس خواندن را در فرد افزایش میدهد و به زندگی نیز علاقمند میشود.

بی برنامه بودن باعث کلافگی و سردر گمی فرد میشود و همه ی روزها برای فرد مثل هم و بی فایده میشود و اینگونه افراد برای زندگی انگیزه ایی ندارند.

به اهداف خود بطور دائم فکر کنید که مثلا ده سال دیگر در چه وضعی هستید.

روی هدفی که انتخاب کرده اید فکر و تمرکز داشته باشید اگر اینگونه باشید باعث بالارفتن انگیزه فرد میشود.مثلا درسی که میخوانید را برای اینکه موفق شوید میخوانید نه بخاطر دیگران و…

درس خواندن برای کنکور

تمرکز داشتن در هنگام مطالعه:

در زمانی که میخواهید مطالعه کنید فکر خود را آزاد کرده و از افکاری که مزاحم تمرکز میشود دوری کنید و اینگونه مطالعه را آغاز کرده و همچنین در حین مطالعه به چیز دیگری جز درس فکر نکنید.

لازم بذکر نیز میباشد که تا زمانی که یک موضوع را یاد نگرفته اید به سراغ موضوع دیگر نروید چون ذهن شما روی موضوعی که یاد نگرفته اید می ماند و باعث به هم ریختن تمرکز میشود.

داشتن خواب کافی برای مطالعه :

در زمان درس خواندن برای کنکور  و نیز مطالعه کردن فرد بایستی خواب کافی داشته باشد و برای مطالعه با انرژی کامل و انگیزه بالا شروع کند.اگر فرد به اندازه کافی نخوابد بدن انسان به بیخوابی و کمبود خواب دچار میشود و انگیزه او نیز از بین میرود. خواب شبانه با خواب روزانه قابل جبران نیست.فردی که ظهر میخوابد برای اینکه شب بیدار باشد و درس بخواند باید بداند که هوشیاری انسان در طول روز با خواب شبانه ممکن است و خواب شبانه نیز باید بین ۶ تا ۸ ساعت باشد  تا هوشیاری لازم را ایجاد کند.

انگیزه درس خواندن برای کنکور

  • مشاوره آنلاین و رایگان در پی سی کلاس:

برای طرح سوالات درسی، روش صحیح مطالعه،مشاوره آنلاین کنکور،مشاوره و برنامه ریزی برای کنکور و انگیزه درس خواندن برای کنکور، مشاوره آنلاین درسی،برنامه ریزی درسی،مشاوره برای روش های مطالعه و چگونگی هدف داشتن در درس و زندگی و کار شما میتوانید فرم را پر کنید تا تعیین سطح بشوید، برای پر کردن فرم مربوط میتوانید کلیک کنید

کانال  مشاوره کنکور نیز در اختیار داوطلبان قرار داده  شده است، که با کلیک بر روی آن شما کاربران گرامی می توانید برای مشاوره کنکور خود با بهترین اساتید و مشاوران کنکور به صورت تضمینی بهترین برنامه ریزی را دریافت کنید و به موفقیت برسید

X