• سبد خرید شما خالی است.

 • ورود

برنامه ریزی کنکور

برنامه ریزی کنکور دارای اهمیت بسیاری میباشد و موفقیت داوطلب نیز در کنکور تا حدود بسیاری به برنامه ریزی که  میکند برای درس خواندن بستگی دارد.اگر فردی برنامه ریزی مناسب و اصولی برای خودش نداشته باشد  در بیشتر روزها دچار سردرگمی و آشفتگی میشود.اگر خواستار این هستید که در کنکور موفقیت را کسب نمایید حتما باید یک روش برنامه ریزی برای کنکور که بصورت منسجم باشد برای خودتان تنظیم کنید.

برنامه ریزی کنکور

روش برنامه ریزی برای کنکور:

 • انعطاف پذیری

برای هر فردی ممکن است که در طول روز اتفاقاتی بیفتد که مانع میشود تا طبق برنامه پیش برود و آن زمانی که برای مطالعه برنامه ریزی شده بود از دست میرود و باید این زمان های از دست رفته را نیز جبران کرد.

 • اختصاصی بودن برای هر فرد

هر فردی ویژگی های خاص خود را دارد و از لحاظ اهداف و  خصوصیات نیز هر کس ویژگی های منحصربفرد خود را دارد،بنابراین یک برنامه ریزی صحیح باید بر اساس خصوصیات جسمی و روحی شما تنظیم شود.

 • در نظر قرار دادن اهداف

اینکه هدف شما برای شرکت در کنکور قبولی در چه رشته ای هست در برنامه ریزی خیلی اهمیت دارد و این باعث میشود تا در شما انگیزه ای ایجاد شود که بخاطر هدف خود تلاش کرده و ساعات بیشتری را به مطالعه بپردازید.

 • سادگی و انجام پذیری

برنامه ای برای خود تهیه کنید که بتوانید آن را براحتی اجرا کنید،پیچیده و فراتر از حدتوان خود نباشد که اجرای آن برایتان مشکل شود.باید رفته رفته شما زمان مطالعه خود را افزایش دهید.

 • قابل ارزیابی بودن

برنامه شما باید میزان پیشرفت و پسرفتی که داشتید را به شما نشان بدهد یعنی باید بدانبد که در مطالعه چه درسی ضعیف و یا موفق بوده اید و باعث میشود تا شما نقاط ضعف خود را بشناسید و در برنامه ریزی های بعدی سعی در برطرف کردن آن داشته باشید.

 • مکتوب بودن

برنامه خود را در دفترچه ایی بصورت ثبت داشته باشید.

 • تنوع

در مدت زمان طولانی و ساعاتی پشت سر هم یک درس را مطالعه نکنید و همچنین آن زمان را به مطالعه فقط یک درس اختصاص ندهید.حتما در برنامه خود تنوع را رعایت کنید، دروس اختصاصی را در کنار عمومی در برنامه هر روز جای بدهید.

برنامه ریزی برای کنکور

نکات مهم در برنامه ریزی برای کنکور:

 • واقع بین باشید و در برنامه ریزی خود بلندپروازی نکنید و فراتر از حد توانتان نباشد.
 • موضوعات  و درسهای پیچیده را زمانی مطالعه کنید که کارایی و توان ذهنی بیشتری دارید.
 • حتما در برنامه یک روز خود درس های متفاوتی  قرار بدهید و تنها یک درس خاص را مطالعه نکنید.
 • تک برنامه ای باشید و از  آشفته کردن ذهن خود با چند برنامه ای بودن و برنامه های درهم و نامنظم خودداری کنید.
 • بعد از ۴۵ دقیقه تا یک ساعت مطالعه پشت سر هم حتما استرحت کوتاهی در حد ۱۵-۱۰ دقیقه داشته باشید. البته میتونید هر ۱۵ دقیقه مطالعه هم استراحتی در حد ۲-۱ دقیقه داشته باشید.
 • سعی کنید  که درس‌ هایی  که انتخاب می‌کنید با هم تفاوت داشته باشند مثلا اگر اول ریاضی خوندید بعد از اون به سراغ فیزیک نروید. بهتر است از درس‌های عمومی یا اختصاصی مثل زیست به عنوان درس بعدی انتخاب کنید.
 • در روزهای مدرسه میتوانید ۴ تا ۶ ساعت مطالعه داشته باشید سعی کنید دروسی  مطالعه کنید که در آن روز تدریس شده که اینطور قدرت تسلط و تثبیت بهتری پیدا میکنید. در روزهای تعطیل ۱۰ تا ۱۲ ساعت میتوانید درس بخوانید و حدودا در کمترین حالت ۴۰ ساعت و در بیشترین حالت ۵۴ ساعت مطالعه هفتگی دارید.
 • تعادل بین مطالعه دروس عمومی و اختصاصی را رعایت کنید. زمان بیشتری (۷۰ درصد) برای دروس اختصاصی در نظر بگیرید و زمان کمتر (۳۰ درصد) برای دروس عمومی مطلوب به نظر میرسد.
 • برای جبران عقب ماندگی از برنامه ی خود حتما ساعت های خالی را در برنامه روزانه و هفتگی  در نظر بگیرید تا اگر نرسیدید مبحثی را تموم کنید حتما در آن ساعات جبران کنید. البته توجه کنید که نباید این موضوع تبدیل به یک عادت شود ، اولویت با اجرای برنامه اصلی هست.

روش برنامه ریزی برای کنکور

نمونه رایگان برنامه ریزی برای کنکور:

سایت پی سی کلاس  یک نمونه برنامه ریزی روزانه و هفتگی کنکور را به صورت رایگان در اختیار شما قرار می دهد تا بهتر متوجه برنامه ریزی صحیح بشوید و با الگوبرداری و ایده گرفتن برای خود یک برنامه ریزی اصولی و خوب انجام بدهید .

مشاوره آنلاین و رایگان در پی سی کلاس:

اگر دنبال یک برنامه ریزی فوق العاده هستید که بتوانید در زمان باقی مانده تا کنکور دو تا سه بار درس‌ها را بخوانید و تست‌ بزنید  و یا  مشاوره آنلاین درسی،مشاوره آنلاین کنکوری،طرح سوالات درسی،برنامه ریزی کنکور،مشاوره برای روش مطالعه میباشد و اینکه برای مطالعه چه روشی بهترین است و یادگیری را نتیجه بخش تر میکند. داشتن برنامه ریزی و داشتن مشاوره های هفتگی و ماهانه با یک مشاور از اصول دیگر موفقیت در کنکور است،از طرفی دیگر داشتن مشاور خوب باعث می شود در سال کنکور  به آزمون و خطا نپردازیم و از تجربه مشاوران کنکور استفاده کنیم و هر از چند گاهی برنامه ماه های باقی مانده تا کنکور را با او مرور کنیم و به آرامش فکری و روانی برسیم که خود میتوانید فرم را پر کنید تا تعیین سطح بشوید.

کانال مشاوره کنکور نیز در اختیار داوطلبان قرار داده  شده است،شما کاربران گرامی می توانید برای مشاوره کنکور خود با بهترین اساتید و مشاوران کنکور به صورت تضمینی بهترین برنامه ریزی را دریافت کنید و به موفقیت برسید.

برای ارزیابی این پست کلیک کنید!
[تعداد: 0 میانگین: 0]
X