چگونه در فصل تابستان زبان انگلیسی بخوانیم؟

خواندن درس زبان انگلیسی

درس زبان شامل کلوزتست و ردینگ و لغات و قواعد می باشد.هر شب یک ساعت از زمان مطالعه خود را به خواندن یک reading,close test کنکور سراسری بپردازید.که باعث می شود در سرعت خواندن متن مهارت کسب کنید.و به مجموعه لغات شما افزوده شود.برای خواندن لغات می توانید از فلش کارت استفاده کنید.ولی خواندن لغات در درون متن بسیار سودمندتر می باشد.همیشه از لغات جدید متن یادداشت برداری کنید.

خواندن درس زبان انگلیسیبهترین روش خواندن درس زبان انگلیسی :

  • اگر در درس زبان پایه ضعیفی دارید بایستی  از متد درس به درس و تفکیک در همان درس استفاده کنید. ابتدا لغات هر درس را حفظ نمایید.بعد گرامر درس را مطالعه کنید.و تمامی تمرینات کتاب را حل کنید.در این مرحله نیازی به زدن تست زبان انگلیسی ندارید.در مرحله بعد سرعت خود را افزایش دهید.و بعد از ان شروع به تست زدن نمایید.
  • برای ریدینگ باید دقت داشته باشند که در مرحله اول از زمانبر بودن و نفهمیدن آن نترسند. حتی اگر کلمه به کلمه ترجمه کنید،  چند ریدینگ اول سخت ترین ریدینگهاست. باید لغت به لغت جلو بروید و ترجمه کنید. این افراد باید با فن ترجمه ریدینگ جلو بروند تا ریدینگها برای آنها آسانتر شود. در مرحله بعد که روی مرور لغات و گرامر و تستهای آنها کار می نماید، نوبت بالا بردن توانایی پاسخ دهی به سؤالات ریدینگ فرا می رسد. یعنی همان مهارت ریدینگ.
  • کسانی که از بچگی با این درس سر و کار داشته اند و این درس را دوست دارند و خیلی بیشتر از کتاب درسی بلدند، بهتر است درس را یک مرور کلی نمایند و به سراغ کتابهایی که بی نهایت تست برای گرامر و لغت دارد و یک کتاب هم برای افزایش مهارت ریدینگ داشته باشند. این افراد نیاز نیست که روی درسها زیاد زمان بگذارند و بهتر است از همان ابتدا به سراغ تست زدن بروند و سرعت خواندن خود را در ریدینگ بالاتر ببرند.

پانوشت:

خواندن درس زبان انگلیسی،مطالعه زبان

 

X