روزانه چند ساعت درس بخوانیم ؟

روزانه چند ساعت درس بخوانیم ؟

چگونه ساعت مطالعه خود را افزایش دهیم؟

ساعت مطالعه و زمان مطالعه هر دانش آموز با دانش آموز دیگر فرق دارد .روزهای هفته رو بنویسید . خیلی صادقانه و بدون در نظر گرفتن اینکه چیزی که می نویسی کم هست یا زیاد، فقط در برابر هر روز بنویسید که حداکثر چقدر می توانید مطالعه داشته باشید.و هر روز به ساعت های مطالعه خود نزدیک شوید.ساعات آرمانی برای خود ننویسید.با این روش به میانگین توانایی های خود در یک هفته می رسید.و هر روز آن را ارتقا دهید.

به یاد داشته باشید  که پیشرفت تدریجی می باشد پس صبر داشته باشید و از هر ثانیه ای که درس می خونید نهایت لذت و استفاده را ببرید.

رهرو آن نیست

ولی سوال اکثر دانش آموزان این است روزانه چند ساعت مطالعه داشته باشیم تا در کنکور رتبه خوبی بیاوریم؟
همه میدانیم قبولی در کنکور تنها به ساعت مطالعه مربوط نمی باشد .و لزوما افزایش ساعت مطالعه منجر به قبولی در دانشگاه نمی شود.
زمان مطالعه معمولا بین ۷-۱۲ ساعت در یک روز می باشد که برای هر دانش آموز متفاوت می باشد.
همیشه برای خواندن درس باید یک زمام مطلوب و حداقل زمان را در نظر بگیرید. و وقتی از مطالعه خود راضی بودید می توانید به مطالعه درس بدی بپردازید.

اگر درسی را نتوانستید به خوبی بخوانید و یادبگیرید سعی کنید یه برنامه جبرانی برای آن درس در نظر بگیرید و در زمان دیگری به مطالعه ان پردازید.

نکته ای که باید به آن توجه داشته باشیم این است که ساعت مطالعه را نمی توانیم به یکباره و ناگهانی افزایش دهیم.

برای افزایش ساعت مطالعه داشتن یه برنامه ریزی روزانه منظم ضروری می باشد.برای این کار شما در اتاق خود بر روی دیوار هر روز ساعت مطالعه خود را یادداشت نمایید. با این روش بازه‌های مطالعاتی روزانه‌تان را هر روز مقابل چشمتان می‌بینید، و با این کار انگیزه ای بیشتری برای مطالعه پیدا می نمایید.

X