• سبد خرید شما خالی است.

  • ورود

سهم سوابق تحصیلی در کنکور 97

سهم سوابق تحصیلی در کنکور کارشناسی : بدين‌وسيله به اطلاع كليه داوطلبان آزمون سراسري سال 1397 مي رساند: براساس مصوبه نهمين جلسه شوراي سنجش و پذيرش دانشجو مورخ 96/08/20 ميزان و سهم سوابق در کنکور سال 1397  همانند آزمون سراسری سال 1396 به صورت زير مي‌باشد: ( همچنین در انتها به مبحث آموزش آنلاین نیز بصورت پانوشت پرداخته ایم)

سهم سوابق تحصیلی در کنکور کارشناسی
سهم سوابق تحصیلی در کنکور کارشناسی

سهم سوابق تحصیلی در کنکور کارشناسی :

الف- آن دسته از ديپلمه‌هاي رياضي و فيزيك، علوم تجربي، علوم انساني و علوم و معارف اسلامي:

كه ديپلم خود را از سال 1384 به بعد اخذ نموده اند و امتحانات يك‌ يا چند درس آنها به صورت نهايي، سراسري و  کشوری برگزار شده است، مشمول اعمال سوابق تحصيلي بوده و سوابق تحصيلي موجود ديپلم (سال سوم آموزش متوسطه) به ميزان حداكثر 25 درصد به نسبت سوابق تحصيلي موجود داوطلب و به صورتتأثير مثبت در نمره‌كل نهايي آنان لحاظ مي شود.

ب- داوطلبان داراي مدرك پيش دانشگاهي رياضي و فيزيك، علوم تجربي، علوم انساني، علوم و معارف اسلامي و هنر:

كه مدرك دوره پيش دانشگاهي خود را از سال تحصيلي 91-1390 به بعد اخذ كرده‌اند و امتحانات يك يا چند درس آنها به صورت نهايي، سراسري و کشوری برگزار شده است، مشمول اعمال سوابق تحصيلي بوده و سوابق تحصيلي موجود دوره پيش دانشگاهي (صرفاً نمرات دروسی که به صورت نهایی، سراسری و کشوری برگزار شده است) به ميزان حداكثر 5 درصد به نسبت سوابق‌تحصيلي موجود داوطلب و به صورتتأثير مثبت در نمره‌كل نهايي آنان لحاظ مي‌شود.

سهم سوابق در کنکور
سوابق تجصیلی – آموزش آنلاین

سهم سوابق در کنکور

تبصره: برای داوطلبان مشمول سوابق تحصیلی بندهای الف و ب، هر دو مورد اعمال خواهد شد.

شايان ذكر است  اعمال تاثير مثبت سوابق تحصيلي بدان معني است كه اگر سوابق تحصيلي باعث افزايش نمره‌كل نهايي آزمون هر زيرگروه شود در آن زير گروه اعمال خواهد شد.

اما اگر باعث كاهش نمره‌كل‌ نهايي آزمون هر زيرگروه شود (اثر منفي داشته باشد) در آن زيرگروه اعمال نمي‌شود.

پس نمره كل آزمون آن زيرگروه به عنوان نمره كل نهايي زيرگروه فوق در نظر گرفته مي‌شود.

منبع :سنجش

 

همچنین در پی سی کلاس درباره آموزش آنلاین و تدریس آنلاین بخوانید:

با پیوستن به کلاس های پی سی کلاس با توجه به انتخاب شما و راهنمایی مشاوران ما میتوانید به حدف خود بپردازید:

  1. اگر دانشجو، دانش آموز و … ضعیفی هستید و در برخی مهارت ها احساس نیاز به کمک یک آموزگار یا مدرس مناسب دارید، در این سایت میتوانید نیازهای خود را به بهترین شکل ممکن برطرف نمایید.
  2. اگر دانشجو و یا دانش آموز متوسطی هستید و قصد رشد در نقاط قوت خود و یا جبران عقب ماندگی های جزئی و … را دارید، پی سی کلاس با جذب مدرسین مجرب این امکان را برای شما فراهم آورده.
  3. و حتی اگر در مقطعی که قرار دارید از برترین ها هستید و هدف های بزرگتری هم دارید ما میتوانیم با مشاوره، آموزش و … به شما کمک کنیم.
برای ارزیابی این پست کلیک کنید!
[تعداد: 0 میانگین: 0]
X