سهم سوابق تحصیلی در کنکور ۹۷

سهم سوابق تحصیلی در کنکور کارشناسی : بدین‌وسیله به اطلاع کلیه داوطلبان آزمون سراسری سال ۱۳۹۷ می رساند: براساس مصوبه نهمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو مورخ ۹۶/۰۸/۲۰ میزان و سهم سوابق در کنکور سال ۱۳۹۷  همانند آزمون سراسری سال ۱۳۹۶ به صورت زیر می‌باشد: ( همچنین در انتها به مبحث آموزش آنلاین نیز بصورت پانوشت پرداخته ایم)

سهم سوابق تحصیلی در کنکور کارشناسی
سهم سوابق تحصیلی در کنکور کارشناسی

سهم سوابق تحصیلی در کنکور کارشناسی :

الف- آن دسته از دیپلمه‌های ریاضی و فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی:

که دیپلم خود را از سال ۱۳۸۴ به بعد اخذ نموده اند و امتحانات یک‌ یا چند درس آنها به صورت نهایی، سراسری و  کشوری برگزار شده است، مشمول اعمال سوابق تحصیلی بوده و سوابق تحصیلی موجود دیپلم (سال سوم آموزش متوسطه) به میزان حداکثر ۲۵ درصد به نسبت سوابق تحصیلی موجود داوطلب و به صورتتأثیر مثبت در نمره‌کل نهایی آنان لحاظ می شود.

ب- داوطلبان دارای مدرک پیش دانشگاهی ریاضی و فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی، علوم و معارف اسلامی و هنر:

که مدرک دوره پیش دانشگاهی خود را از سال تحصیلی ۹۱-۱۳۹۰ به بعد اخذ کرده‌اند و امتحانات یک یا چند درس آنها به صورت نهایی، سراسری و کشوری برگزار شده است، مشمول اعمال سوابق تحصیلی بوده و سوابق تحصیلی موجود دوره پیش دانشگاهی (صرفاً نمرات دروسی که به صورت نهایی، سراسری و کشوری برگزار شده است) به میزان حداکثر ۵ درصد به نسبت سوابق‌تحصیلی موجود داوطلب و به صورتتأثیر مثبت در نمره‌کل نهایی آنان لحاظ می‌شود.

سهم سوابق در کنکور
سوابق تجصیلی – آموزش آنلاین

سهم سوابق در کنکور

تبصره: برای داوطلبان مشمول سوابق تحصیلی بندهای الف و ب، هر دو مورد اعمال خواهد شد.

شایان ذکر است  اعمال تاثیر مثبت سوابق تحصیلی بدان معنی است که اگر سوابق تحصیلی باعث افزایش نمره‌کل نهایی آزمون هر زیرگروه شود در آن زیر گروه اعمال خواهد شد.

اما اگر باعث کاهش نمره‌کل‌ نهایی آزمون هر زیرگروه شود (اثر منفی داشته باشد) در آن زیرگروه اعمال نمی‌شود.

پس نمره کل آزمون آن زیرگروه به عنوان نمره کل نهایی زیرگروه فوق در نظر گرفته می‌شود.

منبع :سنجش

 

همچنین در پی سی کلاس درباره آموزش آنلاین و تدریس آنلاین بخوانید:

با پیوستن به کلاس های پی سی کلاس با توجه به انتخاب شما و راهنمایی مشاوران ما میتوانید به حدف خود بپردازید:

  1. اگر دانشجو، دانش آموز و … ضعیفی هستید و در برخی مهارت ها احساس نیاز به کمک یک آموزگار یا مدرس مناسب دارید، در این سایت میتوانید نیازهای خود را به بهترین شکل ممکن برطرف نمایید.
  2. اگر دانشجو و یا دانش آموز متوسطی هستید و قصد رشد در نقاط قوت خود و یا جبران عقب ماندگی های جزئی و … را دارید، پی سی کلاس با جذب مدرسین مجرب این امکان را برای شما فراهم آورده.
  3. و حتی اگر در مقطعی که قرار دارید از برترین ها هستید و هدف های بزرگتری هم دارید ما میتوانیم با مشاوره، آموزش و … به شما کمک کنیم.
X