موفقیت در کنکور

با گذشت زمان و نیز نزدیک شدن به زمان کنکور همه داوطلبان در تلاش هستند که بهترین راه و روش را برای یادگیری مواد درسی فراگیرند تا نتیجه خوبی را در نهایت بگیرند برای همین روش های خوبی برای این وجود دارد که از نظر علمی هم ثابت شده که می‌توانید بدون هیچ ترسی از هر آزمون و کنکوری سربلند بیرون بیایید و موفقیت در کنکور را تجربه کنید.

هدف گذاری در کنکور

هدف گذاری رکن اصلی موفقیت در کنکور میباشد طوریکه اگر در کنکور بی هدف باشید به بیراهه میرسید،بهتر است از اول مسیر مشخص کنید که میخواهید در چه رشته و دانشگاهی قبول شوید و برای موفقیت در این رشته دانشگاه به چه درصدهایی در چه دروسی نیاز دارید.گرچه در کنکور هیچ چیز قابل پیش بینی نیست ولی بطور کلی باید هدف خود را  مشخص کنید و با دید باز وارد کنکور شوید.

موفقیت در کنکور

مشاوره آنلاین و رایگان در پی سی کلاس:

داشتن یک برنامه ریزی صحیح و داشتن یک مشاور خوب میتواند شما را از سردرگمی نجات دهد برای همین سامانه پی سی کلاس دارای طرحی میباشد که در آنجا برای موفقیت در کنکور و رسیدن داوطلبان به هدف : مشاوره آنلاین درسی،مشاوره آنلاین کنکوری،طرح سوالات درسی،برنامه ریزی کنکور،مشاوره برای روش مطالعه میباشد و نیز هدف گذاری در کنکور و اینکه برای مطالعه چه روشی بهترین است و یادگیری را نتیجه بخش تر میکند. داشتن برنامه ریزی و داشتن مشاوره های هفتگی و ماهانه با یک مشاور از اصول دیگر موفقیت در کنکور است،از طرفی دیگر داشتن مشاور خوب باعث می شود در سال کنکور  به آزمون و خطا نپردازیم و از تجربه مشاوران کنکور استفاده کنیم و هر از چند گاهی برنامه ماه های باقی مانده تا کنکور را با او مرور کنیم و به آرامش فکری و روانی برسیم که خود میتوانید فرم را پر کنید تا تعیین سطح بشوید.

کانال  مشاوره کنکور نیز در اختیار داوطلبان قرار داده  شده است،شما کاربران گرامی می توانید برای مشاوره کنکور خود با بهترین اساتید و مشاوران کنکور به صورت تضمینی بهترین برنامه ریزی را دریافت کنید و به موفقیت برسید.

محیط مطالعه مناسب:

محیطی برای مطالعه مناسب است که از نظر دما و روشنایی متعادل باشد و بهتر است از هر چیزی که باعث بهم خوردن تمرکز شما در هنگام مطالعه میشود دوری کنید.کتابخانه ها و سالن های مطالعه که محیط آرامی برای مطالعه هستند جاهای مناسبی هستند.

هدف گذاری

انتخاب منبع مطالعاتی مناسب:

برای هر یک از دروس عمومی و اختصاصی باید کتاب های آموزشی و تستی مناسبی انتخاب کنید و برای هر درس از چندین منبع استفاده نکنید چرا که فقط باعث سردرگمی شما می شود. برای هر درس دو منبع تستی و آموزشی مناسب است و در آخر منابع خود را چندین بار مطالعه و مرور کنید.

برنامه ریزی صحیح

خلاصه کردن و یادداشت برداری:

مطالب مهم کتاب درسی را خلاصه کنید و از نکات نیز یادداشت برداری کنید،در خلاصه برداری تمرکز خود را بر روی مباحث مهم و کلیدی و تیتر های کتب درسی بگذارید که با مرور کردن آنها به کل مطالبی که قبلا خوانده اید برایتان یادآوری شود.

شروع مطالعه برای کنکور۹۷

گام اول: با برنامه ریزی مطالعه کنید

یکی از عواملی که افرادی که در کنکور رتبه های تک رقمی  گرفته اند و موفق شده اند این است که برای درس خواندن خود برنامه ریزی منسجم داشته اند،کسی که برنامه ریزی داشته باشد میداند که هر صبح که از خواب بیدار میشود چه کاری باید انجام دهد و  می‌تواند به راحتی بین برنامه خود و هم چنین برنامه مدرسه‌ تعادل برقرار کند و همچنین اینکه چه زمانی را به تست زنی و چه روزی را به مطالعه بپردازد.

گام دوم: امور درسی خودتان را چک کنید

مقایسه وضعیت درسی خود با دیگران یک اشتباه است و شما باید این را مدنظر داشته باشید که افراد با هم فرق میکنند و شبیه هم نیستند،شما باید تمام تلاش خود را به کار ببرید تا نسبت به روز گذشته و هفته قبل خود عملکرد بهتری داشته باشید.امور درسی خود را ثبت کنید و این از بهترین کارهایی است که میتوانید انجام دهید و این کار باعث افزایش ساعات در مطالعه  میشود.

گام سوم: درس‌ها را صحیح مطالعه کنید

روش مطالعه هر درس با درس دیگر فرق دارد ولی بعضی از داوطلبان فکر میکنند همه درس ها را به یک شیوه باید خواند و تست زد که اینجور نیست،ماهیت دروس عمومی و اختصاصی متفاوت است. بعضی از دروس فقط جنبه مطالعاتی و حفظ کردن دارند مثل درس دین و زندگی، بعضی هم  محاسباتی و برای موفقیت در این درس‌ها  نیاز به تمرین و تست زنی میباشد مثل ریاضی و  بعضی از دروس مثل شیمی هم مباحث مطالعاتی و حفظی دارد و هم مباحث محاسباتی و استدلالی.پس باید در درست خواندن درس ها دقت لازم را داشت.

گام چهارم: خودتان را ارزیابی کنید

خود را باید ارزیابی کنید و ببینید به چه میزان برای خود نتیجه داشته اید و در ارزیابی نقاط ضعف شما مشخص میشود و همچنین نحوه مطالعه دروس که آیا درست بوده و یا اینکه نادرست بوده است و نیز باعث کم شدن بی دقتی و بیشترشدن سرعت عمل شما نیز میشود.

 

مطالعه برای کنکور

پانوشت:برنامه ریزی صحیح برای درس خواندن،روش مطالعه برای کنکور،نحوه مطالعه برای کنکور
X