• سبد خرید شما خالی است.

  • ورود

موفقیت یک معلم در آموزش آنلاین

چگونه در کلاس آنلاین معلم بهتری باشیم ؟

وقتی یک معلم به درستی به انتقال اطلاعات بپردازد رتبه و جایگاه معلم افزایش پیدا می نماید.آموزش آنلاین در سایت پی سی کلاس ویژگی های یک تماس چهره به چهره را دارد و همانند یک کلاس خصوصی یا تدریس خصوصی می باشد.ولی چگونه یک معلم می تواند اطلاعات و مفاهیم خود را به صورت جذاب تری ارائه نماید ؟

1)به سوالات دانش آموز با دقت گوش دهید.

در هنگام سوال دانش آموز سعی نمایید تمرکز داشته باشید.به سوالات دانش آموز به دقت گوش دهید.به طوری که دانش آموز حس نماید طرح سوال برای شما مهم است.و قصد دارید به دانش آموز کمک نمایید. اگر با بی حوصله گی و عدم تمرکز به دانش آموز گوش دهید حتی اگر جواب درستی به دانش آموز بدهید ممکن است دانش آموز نپذیرد .و دوباره سوالش را تکرار نماید.تا مطمئن شود شما سوال را درک نموده اید.

2)به زبان بدن خودتان توجه کنید.

در ارتباط موثر ویدئویی داشتن زبان بدن مناسب،تاثیر بسزایی بر روی مخاطب دارد.لحن صدای گرم،حالت دوستانه در چهره شما،نشانه های غیر زبانی که در هنکام صحبت های دانش آموز می توانید داشته باشید در ارتباط شما تاثیر دارد.رعایت این نکات ساده باعث می شود که دانش اموز مایل باشد کلاس را ادامه دهد.

3)صداقت در بیان مطلب داشته باشید

ممکن است در جواب دادن به بعضی از سوالات اشتباه کرده باشید،یا جواب سوال را به طور کامل ندانید.یا جواب سوال نیاز به دانش تخصصی تری دارد ، می توانید با صراحت مسئله را بیان کنید . و مسئله را با متانت بیان نماید.

4)امیدواری را ایجاد نمایید.

تصویر امید بخشی از خود ارائه دهید .بعضی از دانش آموزان بیشتر از اینکه نیاز به رفع اشکال داشته باشند . نیاز دارند توانایی هایشان را باور کنیم . امیدواری به آنها باعث می شود تا تلاش بیشتری نمایند.و شما در این زمینه می توانید کمک زیادی به آن ها نمایید.

5)لحن گفتگو صمیمانه و مودبانه ای داشته باشید.

سعی کنید مطالب را طوری بیان کنید که دانش آموز را جذب نماید.چگونه گفتن از چه گفتن اهمیت بیشتری دارد.با لحن سرد و بی تفاوت نمی توانیم پاسخ دیگران را بدهید و انتظار داشته باشیم آنها باز برای رفع مشکل به ما مراجعه نمایند.

6)برنامه کاریتان را تنظیم نمایید.

برنامه کاری که ارائه می دهید، دسترسی به شما را ساده تر می نماید.یک برنامه برای کلاس های آنلاین خود قرار دهید . در صورت عدم دسترسی سعی نمایید دانش آموز را مطلع کنید. و اینکه در زمانهای نامناسب با شما ارتباط برقرار نشود.

 7) به محیط و لباستان توجه کنید

تفاوت بسیاری بین افرادی که با یک لباس معمولی وارد کلاس آنلاین می گردند و کسی که پشت میز و در دفتر کار با یک لباس رسمی است ،وجود دارد.بنابراین محلی که شما در آن کلاس آنلاین تشکیل می دهید اهمیت زیادی دارد.این مورد را حتما رعایت فرمایید.مانند پزشکان و وکلا و…

 

 

برای ارزیابی این پست کلیک کنید!
[تعداد: 0 میانگین: 0]
X